Wynajem krok po kroku

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Warunki do zawarcia umowy najmu

TBS „Twój Dom” Sp. z o. o. zapewnia przejrzyste warunki najmu nieruchomości na zasadzie wpłaty partycypacji, zwracanej kaucji i rewaloryzacji kaucji partycypacji. O wynajem starać mogą się osoby, które nie są właścicielem innego mieszkania i osiągają odpowiedni comiesięczny dochód, co oznacza, że są w stanie wykazać opłacać comiesięczne opłaty za lokal.

Czym jest umowa partycypacji?

Umowa partycypacji nadaje prawo do wynajmu mieszkania pod warunkiem wniesienia wcześniej wkładu finansowego w jego budowę. Kwota wpłacona na wstępie przez najemcę jest nie większa niż 30% wartości inwestycji. Ponadto partycypacja podlega zwrotowi po zakończeniu umowy najmu, nie później niż w ciągu 12 miesięcy. Partycypacja w kosztach budowy nie daje jednak prawa do wykupienia mieszkania w przyszłości. Do zalet tego typu umowy należy natomiast czynsz, który jest o wiele niższy od rynkowego oraz pewność najmu na czas nieokreślony. Wynajem mieszkania na zasadach partycypacji to opcja skierowana głównie do osób średniozamożnych, które nie są w stanie lub nie chcą wziąć kredytu hipotecznego na zakup własnej nieruchomości.

Umowę partycypacji może zawrzeć:

  • osoba fizyczna,
  • osoba prawna, przekazująca prawo najmu innemu podmiotowi, np. stowarzyszeniu,
  • pracodawca zapewniający mieszkania służbowe swoim pracownikom,
  • gmina, związek międzygminny lub powiat.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat oferty TBS zapraszamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania i pomożemy w wyborze optymalnego rozwiązania.

Skip to content